Jakie sandały damskie są wygodne??>

Sandały to bardzo praktyczne obuwie na lato, ale tylko jeśli są wygodne. W przeciwnym razie można tylko nabawić się odcisków i odparzeń stóp. Trzeba więc dobrze dobrać takie obuwie, zwłaszcza kobiety, gdyż w sklepach można niestety znaleźć wiele modeli damskich sandałów, które nie są wygodne.


Warto unikać sztucznych materiałów


Buty wyglądające jak z plastiku, a nawet mające tylko takie ozdoby, mogą prezentować się bardzo efektownie, ale zwykle nie są wygodne i nie można się temu dziwić. Co istotne, niewygodę może sprawiać nie tylko obuwie ogólnie, ale nawet pojedyncze elementy, na przykład plastikowy kwiatek umieszczony w centralnej, górnej części obuwia, który boleśnie wpija się w ciało. Oglądając sandały damskie w takim sklepie, trzeba więc realnie ocenić, czy nie posiadają takich niedogodności, zwłaszcza że często nie czuć tego przy mierzeniu, dopiero podczas dłuższego chodzenia ujawniają się takie niuanse.


Jaki fason?


Wiele kobiet kuszą sandały na wysokich obcasach, ale nie zawsze są one wygodne. Oczywiście jeśli dobrze wybierze się takie buty, na przykład postawi na dobrą markę i stabilną konstrukcję, wszystko będzie w porządku. Jednak na przykład cienki, wysoki obcas i do tego cieniutkie paseczki to na pewno nie jest dobre połączenie, gdyż takie buty nie będą stabilne i chodzenie w nich będzie bardzo ciężkie. Lepszym wyborem niż sandały na obcasach mogą okazać się buty na koturnach, które są o wiele stabilniejsze i wygodniejsze, zwłaszcza gdy sporo się chodzi. Tak samo szersze paski mogą być lepsze niż bardzo cienkie.


Tags: