Jak działają koszulki termoaktywne??>

Koszulki termoaktywne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ale pomimo tego wiele osób nie ma zielonego pojęcia, jak one w rzeczywistości działają. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które poszukują odpowiedzi na to i wiele innych pytań.

Jak działa odzież termoaktywna?

Koszulki termoaktywne (https://www.polarsport.pl/odzie/bielizna/koszulki-sukienki.html) wyprodukowane są ze specjalnych materiałów syntetycznych, dzięki czemu mogą pochwalić się tak niesamowitymi właściwościami. Mowa tutaj przede wszystkim o zdolności błyskawicznego odprowadzania potu i pary wodnej ze skóry. Dzięki koszulkom termoaktywnym skóra pozostanie sucha nawet po bardzo dużym wysiłku fizycznym. Przy skórze utrzymywana jest dodatkowo specjalna warstwa ogrzanego powietrza, dzięki czemu można uzyskać wrażenie niesamowitego komfortu cieplnego.

Czym różnią się koszulki termoaktywne od koszulek bawełnianych?

Koszulki termoaktywne jak wspomniano powyżej odprowadzają pot z powierzchni skóry, dzięki czemu można uzyskać komfort cieplny nawet przy dość wilgotnej koszulce. Bawełniane koszulki niestety pochłaniają dużo wilgoci, dlatego też stają się cięższe i zapewniają mniejszy komfort podczas treningu. Pamiętać należy również i o tym, że pot pozostawia bardzo nieprzyjemny zapach, dlatego też warto postawić na materiały, które znacząco go ograniczą. Termoaktywne koszulki doskonale sprawdzą się nie tylko w sezonie letnim, ale również i zimowym, dlatego też warto mieć je w garderobie.

Tags: